کتاب ن زیرک

اثر شری آرگو

چرا مردان عاشق ن زیرک می‌شوند؟

رمان شوخ‌وشنگ و رک شری آرگو، با عنوان ن زیرک: چرا مردان عاشق ن زیرک می‌شوند»، به خانم‌ها یاد می‌دهد که چگونه احترام و علاقه‌ی مردان را به خود جلب کنند. این کتاب همانی است که هر بار که بخواهید در روابطتان با اعتمادبه‌نفس بیشتری جلو بروید به سراغش می‌روید. شری آرگو در این رمان تجربیات متعددی را با جزییات در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و نصیحت‌های او همان نصیحت‌هایی است که هنگام م با یک خواهر بزرگ‌تر می‌شنوید. شری آرگو در این کتاب سعی بر توضیح این مسئله دارد که بیش‌ازحد خوب بودن همیشه به معنای جلب‌توجه بیشتر مردان نیست. در این کتاب با بیش از صد مرد مصاحبه شده و در قالب این مصاحبه‌ها، خواننده راهنمایی می‌شود و درباره‌ی طرز تفکر مردان چیزهایی یاد می‌گیرد. این آقایان توضیح خواهند داد که:۴

• چرا ن قدرتمند جذاب‌ترند؟
  • آیا مردان همواره سراغ ن ضعیف می‌روند تا رابطه را بر اساس اصول خود جلو ببرند؟
  • چرا مردان مخفیانه به سمت ن بی‌پروا کشیده می‌شوند؟
  • چه چیزی یک مرد را دیوانه‌وار عاشق شما می‌کند؟

این کتاب قادر است دیدگاه اکثریت را درباره‌ی مفهوم دختر خوب» تغییر دهد و برای مفهوم دختر شیطان و زیرک» تعریف جدیدی ارائه می‌دهد. این کتاب جذاب و جالب شری آرگو نخستین بار سال ۲۰۰۶ منتشر شد. هرکسی اسم آن را بشنود پیش خود می‌گوید حتماً باید نگاهی بهش بیندازم. این کتاب هم‌چنین یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز نیز هست.

کلمه‌ی شیطان» معمولاً بسیاری معنا و مفهوم منفی به دنبال خود در ذهن شنونده تداعی می‌کند. در این کتاب ن متوجه هر اشتباهی که درگذشته در ارتباطشان با مردان مرتکب شدند می‌شوند و برای رسید به موقعیت در زندگی عشقی‌شان استراتژی‌هایی می‌آموزند. زن زیرک» از دید شری آرگو، زنی است که می‌داند کیست و چه می‌خواهد. این زن از اینکه تعیین کند یک مرد چگونه باید با او رفتار کند ترسی ندارد و هرگز اجازه نمی‌دهد مردی او را کنار بزند.  این زن زیرک مهارت‌های ارتباطی بالایی دارد و می‌داند چطور افکار و احساساتش را به اشتراک بگذارد و از همه مهم‌تر؟ شخصیت جذابی دارد.

یکی از راهکارهایی که آرگو پیش پای خواننده‌ی کتاب می‌گذارد صداقت است. برای مثال زمانی که پسری از شما می‌پرسد: دوست داری کجا غذا بخوریم؟ یا چی دوست داری بخوری؟ با او صادق باشیم. مثالی که خود او می‌آورد جوابی است که اکثر دخترها می‌دهند: هر جا/ هرچه که خودت دوست داری. با این‌گونه پاسخ دادن درواقع دارید به او می‌گویید که بودن با من کار آسانی است و به‌مرور برای او خسته‌کننده می‌شوید؛ یعنی واقعاً او از شما پرسید چی دوست داری و شما جواب دادید هرچه که خودت دوست داری؟! هر زنی که داشتنش آسان باشد از دید مردان آن‌قدر جذاب نیست که آدم دنبالش برود. نکته‌ی اخلاقی این مثال این است که نباید سعی کنید قرار گذاشتن با شما کار آسانی باشد، نباید سعی کنید کنار آمدن با شما کار آسانی باشد، نباید فقط محض خاطر طرف مقابلتان سعی کنید آدم دیگری باشید که او به‌زحمت نیفتد. فقط باید خودتان باشید. جای اینکه انتخاب را به او واگذار کنید، بگویید: من سوشی می‌خورم. یا الآن دلم یه همبرگر درست‌وحسابی میخواد، یا هر چیزی که واقعاً دوست دارید. بگویید: مرسی که پرسیدی! تو خیلی دوست‌داشتنی‌ای!

مطالعه‌ی کتاب را که ادامه دهید می‌فهمید چرا همه‌ی دخترهای خوب» مجرد مانده‌اند. یک مثال ملموس برای ما دختران دانشجو زمانی است که یک پسر ما را بپیچاند. یک‌بار اشتباه قابل‌چشم‌پوشی است اما اگر یک اشتباه را چند بار تکرار کنید یعنی یک جای کار می‌لنگد. شاید فکر کنید که در کل شما پسرهای به‌دردنخور و غیرقابل‌اعتماد را جذب خود می‌کنید؛ پسرهای زیادی وارد زندگی شما می‌شوند و ماندن نیستند و شما هم منتظر کسی هستید که بشود رویش حساب کرد. با خواندن این کتاب می‌فهمید که باید تغییر رویه بدهید. شری آرگو برای این مشکل یک‌ راه‌حل ارائه می‌دهد که بسیار هم ساده و سرراست است. چه باید بکنید؟ اگر بله قربان گوی طرف هستید باید یک راه دیگر پیش بگیرید. چرا؟! چون دیگر بزرگ‌شده‌اید و لازم نیست به کسی بی‌چون چرا بگویید چشم! به‌جایش می‌گویید: وقت من باارزش است. خیلی خوب می‌شود اگر بگذاری کمی تنوع ایجاد کنم. من امشب را با دوست‌های خودم می‌گذرانم. طبق دستورالعمل‌های آرگو، حتماً لازم نیست بدجنس و بدخلق باشید تا شما را دختر شیطان و زیرکی» بدانند؛ تنها کافی است رک باشید و شأن خود را حفظ کنید.

یکی از موضوعاتی که در این کتاب مفصلاً به آن پرداخته‌شده این است که چگونه باید موقعیت‌های مختلف را مدیریت کرد. اینکه شما با هر موقعیتی چگونه برخورد می‌کنید چیزهایی زیادی درباره‌ی شخصیت شما به طرف مقابلتان می‌گوید. هدف نهایی این است که شما برای خود معیارهایی مشخص کنید و این معیارها را در انتخاب آقایانی که با آن‌ها قرار می‌گذارید لحاظ کنید. با پیشرفت رابطه، باید سلیقه‌تان را زیرکانه در واکنش‌هایتان نشان دهید. به‌این‌ترتیب طرف مقابل به‌مرور شما را می‌شناسد و می‌داند چه چیز ازنظر شما باحال هست و یا نیست؛ او خواهد دانست که به‌عنوان یار شما، چه‌کار باید بکند و چه‌کار نباید بکند. اگر شما بدانید واقعاً چقدر بی‌نظیر و باکلاسید و برای خودتان احترام قائل باشید و این را در رفتارتان نشان دهید، این آقا حالا حالاها دوروبرتان می‌پلکد. چیزی که در دنیای امروز و خصوصاً دانشگاه‌ها می‌بینیم، این است که دخترها به‌سادگی خود را در اختیار پسرها قرار می‌دهند، انگار که تین موضوع اصلاً مسئله‌ی خاصی نیست. این پسر ممکن است به رابطه متعهد شود، اما یادتان باشد، اگر داشتن شما تا این حد ساده باشد، او هرگز شما را جدی نخواهد گرفت. کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟ اینکه الهه‌ی او باشید یا اسباب‌بازی‌اش؟ همم!

این کتاب چشمتان را روی خیلی از حقایق باز می‌کند. هیچ‌گاه دنبال ن بی‌نقص و کامل نیستند؛ مردها دنبال ن جذاب هستند. هرچه بیشتر سعی کنید بی‌نقص باشید، بیشتر در راضی نگه‌داشتن او تلاش می‌کنید و به‌مرور او را پرتوقع می‌کنید. بامطالعه‌ی این کتاب یاد می‌گیرید که: خودتان را دوست داشته باشید و روی خود کار کنید. این حرف را ممکن است خیلی جاها شنیده باشید اما این یک‌بار را جدی بگیرید. بعدها خواهید فهمید که این موضوع چقدر اهمیت دارد. ۱۲۳ ذهن خود را سالم نگه‌دارید چراکه ذهن سالم کلید پیشرفت در زندگی است.

اگر دختر خوبی» هستید و مثل عسل شیرینید اما مجرد مانده‌اید، اجازه بدهید شما را با راهکار داغ و جدیدی آشنا کنم: مطالعه‌ی کتاب ن زیرک این کتاب را که بخوانید می‌فهمید چرا مجرد مانده‌اید!

این کتاب توسط انتشارات دانژه  و با ترجمه‌ی سمیرا ساجدی منتشر شده است.

مرجع کنکور ایران ن ,مردان ,یک ,دوست ,زیرک ,کتاب ,است که ,ن زیرک ,شما را ,دوست داری ,سعی کنید ,آسانی باشد، نبایدمنبع

وکيل در تهران

عیب یابی پکیج دیواری

آموزش لینوکس

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

ساخت حفاظ شاخ گوزنی به بهترین شیوه ممکن

صندلی های تخت خوابشو

آموزش سئو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

ساخت استخر | تجهیزات استخر‎ ویتالند آموزش های همگانی اینجا همه چی هست اوات بوکانی مخصوص ماشین | awat Bokani 1001 کتاب میان رشته ای سایه فا دانلود برای شما آپشن خودرو | گندم کار میلیونر های مجازی